7 Edycja Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Od 1 lipca do końca sierpnia rozpoczyna się wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014- miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami.

Przez 62 dni wakacji na  ekranach, na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach prezentowane będą najlepsze filmy z całego świata. Na kino maniaków czekają letnie sale w których można oglądać filmy, siedząc na plażowych leżakach lub góralskich ławach w Zakopanem . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny

Na wszystkich czeka moc wrażeń.

Repertuar 7. edycji festiwalu Orange Kino Letnie został podzielony na filmowe dni tematyczne.

W poniedziałki, w cyklu „Kino ze smakiem” swoimi tajnikami podzielą się mistrzowie kuchni, „Jiro śni o sushi”, „Julie i Julia” oraz spadkobierczyni magicznej receptury z filmu „Czekolada”.

Wtorki, w repertuarze „Black&White” wyświetlane będą czarno-białe filmy nakręcone współcześnie, m.in.: kultowy film Jima Jarmusha „Kawa i papierosy”.

Środy „Z Orange i mega hitem” to blockbuster’y ostatniego sezonu m.in.: „Wyścig”, „Kapitan Phillips” czy przebojowa „Iluzja”.

W czwartki pod hasłem „Made in Poland” można przekonać się dlaczego film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobywa zasłużone uznanie widzów i krytyki na całym świecie, a „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i „Jack Strong” zmienili bieg historii.

W piątkowe wieczory z kinem „Po francusku” przenosimy się nad Sekwanę, aby posłuchać tekstu w języku miłości. Na randez-vous zapraszają kinomanów : czarująca Emmanuelle Seigner w filmie „Motyl i skafander”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” i „Kobiety z 6. piętra”. Sobotni cykl „Oscary, Oscary” to zdobywcy najważniejszych nagród przemysłu filmowego, m.in.: „Wielkie piękno”, niepowtarzalna podróż do Wiecznego Miasta, czy „Żelazna dama” z olśniewającą Meryl Streep jako Margaret Thatcher. W niedziele, po raz pierwszy na festiwalu Orange Kino Letnie, wyjątkowy cykl przygotowany we współpracy z Planete+ Doc Film Festival – „9 dokumentów, które musisz zobaczyć”. W programie m.in.: pokaz animowanego „Walca z Baszirem” oraz „Mundial. Gra o wszystko” o legendarnym sukcesie polskich piłkarzy w mistrzostwach świata. Aby umilić czas oczekiwania na seanse, w kinach na Molo i przy Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki Sony.

W weekendy ,na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli przenośnia sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w wagonie wyświetlane będą znane hollywoodzkie produkcje wszech czasów. Bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.

Repertuar Wagonu Filmowego będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kino Letnie. Znajdą się również zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wszystkich atrakcji festiwalu.

Podczas uroczystej gali 3 lipca w Sopocie, zostanie wręczony Diamentowy Klaps Filmowy, nagroda przyznawana aktorowi lub aktorce, którzy wnoszą do kina pozytywną energię. W poprzednich latach  wyróżnienie otrzymali Borys Szyc, Anna Przybylska i Piotr Adamczyk.

Na festiwal zaprasza Orange.

Oficjalny przewoźnik: PKP Intercity. Partner strategiczny: telewizja TVN. Sponsorzy wspierający: SONY, Villeroy & Boch, Citroen.

Partnerzy festiwalu: Wydawnictwo Wielka Litera, Flawless, Voda Naturalna, MK Bicyclei Skład Bananów.

Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Polskie Koleje Linowe, kawa Saquella. Partnerzy hotelowi: Mera Spa Hotel, Nosalowy Dwór.

Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Wp.pl, RMF FM i RMF Classic, Gazeta Wyborcza, AMS, Stopklatka, Euronet i Empik.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot oraz Biuro Promocji Zakopanego.

Noclegi Zakopane zaprasza na wypoczynek w Zakopanem


Możliwość komentowania jest wyłączona.