Wybierając się do Białego Dunajca warto przede wszystkim zajrzeć do Term Podhalańskich, gdzie w przygotowanych przez ośrodek specjalnych brodzikach dla najmłodszych dzieci mogą bawić pod czujnym okiem rodziców, w wypełnionych wodą termalną basenach o zdrowotnym działaniu. We wsi znajduje się wiele noclegi blisko wyciągów Biały Dunajec.
Miłośnicy wędkarstwa mogą się wybrać nad rzekę Biały Dunajec, a osoby, które uwielbiają jazdę na nartach czy snowboardzie – na wyciągi i stoki narciarskie, których w Białym Dunajcu i pobliżu nie brakuje. W Białym Dunajcu bardzo głęboko kultywowana jest tradycja i kultura góralska. Elementy które są charakterystyczne dla tego folkloru to: – gwara – wciąż pozostająca w ich użyciu – stroje góralskie – kuchnia – muzyka – charakterystyczna dla kapeli góralskich.
Z Białego Dunajca można zaś wybrać się na kilka pieszych lub rowerowych wycieczek, np. grzbietami Pogórza Gubałowskiego, wędrówka (czas przejścia ok. 3 h) zaczyna się w Białym Dunajcu i wiedzie przez Leszczyny, Sierockie, Rolów Wierch i Ząb na Gubałówkę. Wioską położoną najniżej w Polsce jest Biały Dunajec. To ciekawa miejscowość turystyczna. Charakterystyczna dla tego folkloru jest gwara – która wciąż pozostaje w użyciu górali. Trzeba tu po prostu przyjechać i przekonać się jak urokliwy jest Biały Dunajec.
W samym Białym Dunajcu nie ma oznakowanych szlaków górskich, ale w pobliskich Szaflarach można się wybrać na wycieczkę zielonym szlakiem, biegnącym z Zakopanego do Dursztyna.