Inkubator Inicjatyw w Poroninie

To szansa dla wszystkich, którzy mają pomysł na ważne społecznie działanie i czują, ze najwyższy czas go zrealizować. Poronin noclegi zaprasza.

Warunki są 3: miejsce zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego, wiek minimum 16 lat oraz doświadczenie w pracy społecznej lub predyspozycje liderskie.
Co można zyskać dzięki udziałowi w programie? Cykl 8 szkoleń, dostosowanych do oczekiwań uczestników, indywidualną opiekę tutora, z którym będzie można dopracować swój własny projekt na każdym z etapów (od pomysłu, przez planowanie, pozyskanie środków, promocję, realizację aż po ewaluację), wreszcie mikrodotację na start.

Jesteśmy otwarci na różnego typu inicjatywy: kulturalne, sportowe, ekologiczne, obywatelskie, edukacyjne, … ważne, żeby pomysł odpowiadał na realne potrzeby danego środowiska i stwarzał szansę na wprowadzenie pozytywnej zmiany. Uczestnikami programu mogą być zarówno osoby, które mają już doświadczenie w pracy społecznej, są członkami organizacji pozarządowych, realizują swoje własne projekty, jak i te, które przygotowują dopiero pierwszą samodzielna inicjatywę. Zależy nam na wyłonieniu i wsparciu potencjalnych lub rzeczywistych liderów – osób, które mają wizję zmiany i są w stanie pociągnąć za sobą innych.

Program Inkubatora jest przygotowany w taki sposób, aby umożliwić rozwój właśnie takim osobom.
Spośród osób, które do 6 października wypełnią formularz zgłoszeniowy online, komisja rekrutacyjna wyłoni te, które spełniają wymogi formalne, aby następnie zaprosić je na rozmowy rekrutacyjne. Ze wszystkich kandydatów wybranych zostanie 12, którzy wezmą udział w programie i zrealizują swoje pomysły przy wsparciu Inkubatora.


Możliwość komentowania jest wyłączona.