Lato w Mizernej w nowym amfiteatrze

Mizerna – klimatyczna wieś, gdzie wśród cieni drzew i szumu strumyka można znaleźć chwilę by zaczerpnąć tchu i nieco odpocząć. Krościenko noclegi zaprasza.

Spokój i cisza zachęca do popołudniowej drzemki na hamaku, w cieniu drzew… Jednak nie zawsze tak wygląda dzień  w Mizernej. Wioska zmienia się diametralnie, w dniu „Lata w Mizernej”, a odgłosy muzyki i zabawy niosą się jeszcze długo po tym jak mrok spowije domy.
Już 15 sierpnia br. polany na tzw. koszarach ponownie wypełnią się tłumem miejscowych i turystów, którzy podrygiwać będą w rytm melodyjnej muzyki, czy też na dłuższą chwilę zagoszczą przy stołach uginających się pod ciężarem lokalnych smakołyków przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mizernej.
W tym roku jednak impreza odbędzie się w nowym amfiteatrze, który przez kolejne lata służył będzie mieszkańcom wsi. Nowo powstały obiekt posiada drewnianą konstrukcję i wykończony został blachą dachówkową. Jego wymiary to 12 m x 6 m. Co istotne, obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie specjalnego podjazdu.
Wartość całkowita zrealizowanego zadania wynosi 55 000 zł, z czego pozyskane dofinansowanie 24 990 zł. Pozostała kwota tj. 30 010 zł stanowi wkład własny Gminy Czorsztyn. Projekt zrealizowano w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu: „małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce -Pieniny”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.