Mocne zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

Koncertem w wykonaniu światowej sławy brytyjskiego pianisty Jonathana Plowrighta i zespołu Szymanowski Quartet zakończył się w Zakopanem V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach.

21 września, publiczność nagrodziła artystów i organizatorów festiwalu brawami na stojąco.

Festiwal Muzyka na Szczytach rozpoczął się 14 września. W Zakopanem zagrali m.in.: zespół Kwadrofonik, Jose Gallardo, Agata Zubel, Maciej Grzybowski i Gruppo di Tempera.

Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu był spektakl „Sonata Kreutzerowska” w reżyserii Tomasza Cyza. Bohaterem spektaklu był Andrzej Chyra, a także kameralny zespół prowadzony przez znakomitego skrzypka Janusza Wawrowskiego. Festiwalowi towarzyszyła plenerowa wystawa fotografii „Nostalgia Chopina” w fotografii Tomka Sikory, wernisaże i panele dyskusyjne. Ogromną popularnością cieszyła się seria spotkań i dyskusji z artystami i kompozytorami w Klubie Rozmów na Szczytach.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od roku 2009. Zawarte w nazwie festiwalu określenie „…na szczytach” jest symbolem miejsca, w którym on się odbywa, ale przede wszystkim jest odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. Festiwal z roku na rok umacnia swoją pozycję wśród wybitnych, nie tylko na Podhalu, ale i w Polsce, wydarzeń kulturalnych. W tym roku honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Warto zobaczyć noclegi Zakopane, Zakopane tanie noclegi


Możliwość komentowania jest wyłączona.