Tam poczujesz się jak w „Bajce”

Jest takie miejsce w miejscowości Krynica Zdrój noclegi, gdzie dzieci mogą poczuć się jak w bajce. Otworzone 15 lipca 2010 roku w piwnicach Nowych Łazienek Mineralnych w kilku pomieszczeniach Muzeum Zabawek „Bajka” jest bowiem niemałą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych odwiedzających, ale również dla ich opiekunów.

„Bajka” to czwarta tak specyficzna placówka Muzealna tego typu w naszym kraju. Jej powstanie możemy zawdzięczać pomysłodawczyni, Marii Ozierańskiej, która jest jednocześnie właścicielką całego obiektu.

Ekspozycja krynickich zabawek jest jedynie filią podobnego muzeum w Kudowie-Zdroju, jednak to nie umniejsza jej roli, bowiem najstarsze z prezentowanych w Krynicy zabawek pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych i zostały znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w Elblągu. Naturalnie na tym nie kończy się zbór. Są tu również zabawki z XIX wieku czy początków XX. Są też piękne kolekcje zabawek historycznych, regionalnych i innych, które teraz dumnie prezentują się na wystawach w muzealnych gablotach.

Muzeum Zabawek „Bajka” w Krynicy to świetna alternatywa dla spędzania czasu w gronie rodzinnym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.