Tour de Pologne w Zakopanem

Tour de Pologne w Zakopanem rozpocznie 7 sierpnia się o godz. 13.40 w Zakopanem obok Toprówki W tym  będzie trwało 2 dni, bo pod Tatrami rozegrane zostaną 2 etapy: V etap (Zakopane – Strbskie Pleso) i Vi etap (Bukovina Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska przez Zakopane)

Prowadzić będzie przez ul. Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Drogą na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Grunwaldzką, pl. Niepodległości, Krupówki, Kościuszki, Al. 3-ego Maja, Nowotarską, Kościeliską do przejścia granicznego w Suchej Horze meta o 18.45 w Strbskim Plesie.

Etap VI

Rozpocznie się 8 sierpnia – tradycyjnie już startem honorowym – o godz. 13.35 spod Bukovina Terma Hotel Spa i biec będzie do Zakopanego gdzie kolarze przejadą ulicami Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre, powrót na pętle „Bukowiańskie”z metą o godz. 18.45 w Bukowinie na Rondzie Klin

7 sierpnia 2014 r od godz. 4.00 rano do 16.00 zamknięta będzie ul. Piłsudskiego i Czecha na całej długości  Pozostałe ulice, którymi pojadą uczestnicy Tour de Pologne zostaną wygrodzone płotkami i taśmami, dlatego mogą tam powstawać utrudnienia w ruchu. Obowiązywać również będzie zakaz parkowania  przygotowanym przez Wydział Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta Zakopane.

Na około 1 godzinę przed startem, zamknięta zostanie droga wojewódzka 958 z Chochołowa do Zakopanego,

CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE DRÓG po których pojadą kolarze nastąpi ok. 13.30

8 sierpień 2013 r. od godz. 7.00 ustawiane będą zabezpieczenia na trasie przejazdu (ulice: Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza) w związku z czym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. O godz. 12.50 ulice te zostaną zamknięte i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE.

Start Honorowy Zakopane

 • start MINI TdP Nutella godz.10:00 miejsce Siedziba TOPR,
 • start MINI TdP Puchar Młodzików godz. 11:10 miejsce Siedziba TOPR
 • start wyścigu godz. 13:40 miejsce Siedziba TOPR
 • meta wyścigu godz. 18:45 miejsce Strbskie Pleso

Pętle Premia Lotna Zakopane

 • start wyścigu godz. 13:35 miejsce Bukovina Terma Hotel Spa
 • wjazd do Zakopanego godz. 14:00 miejsce od Droga do Olczy
 • wyjazd z Zakopanego godz. 14:34 miejsce Droga do Olczy kierunek
 • Zakopane noclegi
 • Zakopane to miasto turystyczne w południowej Polsce, położone w Tatrach Zachodnich. Jest to popularne miejsce wypoczynku w górach, słynące z pięknych krajobrazów i tradycyjnej architektury.

  W Zakopanem znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak Kasprowy Wierch, Gubałówka, Morskie Oko, czy Dolina Kościeliska. W okolicy można też znaleźć wiele szlaków turystycznych i tras narciarskich.

  Miasto słynie z unikalnej architektury związanej z lokalnym stylem budowlanym, tzw. „zakopiańskim”. Charakteryzuje się ona zastosowaniem drewnianych elementów i wysokimi dachami, a także bogatymi zdobieniami i rzeźbami.

  Zakopane jest także znane z kultury regionalnej, w tym muzyki i tańców góralskich oraz kuchni opartej na lokalnych produktach, takich jak oscypki czy bryndza.

  Warto również odwiedzić Krupówki, główną ulicę handlową miasta, gdzie można zakupić pamiątki i tradycyjne wyroby rzemieślnicze.

  Zakopane jest popularnym miejscem nie tylko w sezonie letnim, ale również zimą, kiedy to można tam uprawiać sporty zimowe, takie jak narciarstwo czy snowboard.


Możliwość komentowania jest wyłączona.