W Bieszczadach

Bieszczady to góry położone na najbardziej na południowym-wschodzie wysuniętym skrawku Polski. Jako część głównego łuku karpackiego, są pierwszym członem Karpat Wschodnich, które mają początek w dolinie Sanu, Osławy, Osławicy i Laborca. Na terenie Polski znajduje się jedynie skrajnie zachodnia ich część, czyli Bieszczady Zachodnie przechodzące ku zachodowi (za Przeł. Łupkowską) w Beskid Niski, natomiast ku wschodowi (za Przeł. Użocką) w Bieszczady Wschodnie.

Do dziś Bieszczady uznane są za najbardziej dzikie i tajemnicze spośród wszystkich pasm górskich w Polsce. Mimo to Bieszczady są idealnym miejscem na urlop o każdej porze roku.

Na turystów czekają tu piękne połoniny, Solina noclegi, kolejka bieszczadzka i inne atrakcje. Również baza noclegowa w Bieszczadach w ostatnich kilku latach bardzo się rozwinęła. Wszystkie popularne miejscowości oferują pokoje do wynajęcia w prywatnych domach. Popularne są także noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie oprócz miejsca w pokoju gospodarze oferują turystom pełne wyżywanie oraz dodatkowe atrakcje, takie jak jazda konna, wypożyczenie rowerów czy grzybobranie w bieszczadzkich lasach. Turyści szukający wyższych standardów mogą skorzystać z oferty pensjonatów lub hoteli, które występują głównie w większych miejscowościach. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą skorzystać z oferty schronisk górskich w Bieszczadach. Bieszczady noclegi posiadają ofertę idealną dla każdego.


Możliwość komentowania jest wyłączona.