WORLD SNOW DAY – Zakopane

WORLD SNOW DAY – Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej „Bring Children to the Snow”, ma na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.

19 stycznia 2014 roku to już trzecia edycja wielkiego święta, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej ludzi. W pierwszej edycji WSD udział wzięło 200 000 osób, w drugiej już ponad 430 000. Celem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS na rok 2014 jest przekroczenie liczby 500 000 uczestników!

Mottem World Snow Day jest:

EXPERIENCE – sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem
EXPLORE – szansa odkrycia czegoś nowego
ENJOY – czas na zabawę

MIASTO ZAKOPANE zorganizuje  WORLD SNOW DAY już po raz trzeci. Tegoroczna edycja Światowego Dnia Śniegu będzie niezwykłym wydarzeniem, ponieważ odbędzie się w tym samym dniu, co konkurs skoków Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem!
Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.
EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ
Wzorem lat ubiegłych zorganizowane zostaną gry i zabawy sportowe dla dzieci, a jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą przeprowadzone zostaną zawody w biegach narciarskich. Niestety w tym roku nie ma możliwości zorganizowania zawodów w skokach narciarskich. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma nagrody niespodzianki oraz złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

10.00 – biegi narciarskie (lub nordic walking) – roczniki 2003-2010, rozpoczęcie od grup najstarszych

ZAPISY NA ZAWODY NARCIARSKIE
– elektronicznie: od dnia 7.01.2014 do 16.01.2014 azszakopane@wp.pl
– osobiście: przez rodziców w siedzibie klubu Aleje 3 Maja 5, Zakopane:
– Poniedziałek 13.oo – 17.oo
– Wtorek – Piątek 9.oo – 14.oo
– w dniu zawodów: na miejscu do 15 min. przed rozpoczęciem zawodów
EXPLORE – ODKRYWAJ
W wiosce festiwalowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w roku 2012 oraz 2013, naszymi Partnerami będą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja.
Ratownicy TOPR informować będą jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku, jak powinniśmy zachować się w trakcie wypadku, chętne dzieci będą mogły uczestniczyć w poszukiwaniach z detektorem lawinowym (nawet jeśli nie będzie śniegu!). TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Zakopiańska Policja natomiast przygotowała liczne konkursy na temat bezpieczeństwa, dzieci będą mogły zobaczyć jak zmienia się perspektywa po założeniu alkogogli symulujących spożycie alkoholu.
ENJOY – BAW SIĘ!!!
Podczas obchodów Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach.

W tym roku wykorzystamy nową piękną przestrzeń publiczną nowego PARKU MIEJSKIEGO! Na boisku do koszykówki ustawione zostaną trenażery narciarskie i snowboardowe na których dzieci będą mogły zobaczyć jak profesjonaliści przygotowują się do zawodów i oczywiście same na tych maszynach poćwiczyć. Wspólnie z naszymi partnerami zorganizujemy wiele konkursów i zabaw z nagrodami dla dzieci.
Już na początku grudnia ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Mój Światowy Dzień Śniegu z przyjaciółmi i rodziną”. Zwycięskie prace konkursu wystawione będą w hotelu, w którym zakwaterowani zostaną zawodnicy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w 2014 roku, a laureaci zostaną oficjalnie nagrodzeni podczas obchodów WSD w Zakopanem. Nagrody są niezwykle atrakcyjne przygotowane przez naszych sponsorów: Stację Narciarską Szymoszkowa, Polskie Koleje Linowe, Aqua Park Zakopane
oraz Snowdoo Academy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prac konkursowych.
Do zobaczenia w Parku Miejskim 19 stycznia 2014 roku!

Zakopane kwatery prywatne zapraszają


Możliwość komentowania jest wyłączona.