Zapraszamy na wystawę ”Rubens” w Zakopanem

Rubensa będzie mogli zobaczyć w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki od  lipcuZbiory Siegerland Museum należą do jednych z najbogatszych i najwartościowszych w Europie.

Rubens wpłynął na rozwój barokowej grafiki.

Znajdziemy litografie, miedzioryk i drzeworyt,  znajdziemy również się grafiki zrobione przez pracujących dla niego słynnych grafików: Lukasa Vorstermana, Jana Witdoeka, Boetiusa a Bolswerta, Pietera de Jode II, Nicolasa Lauwersa, Paulusa Pontiusa, Mariunusa van der Gosa, Christoffela Jeghera.

Ze względu na wartość artystyczną i kulturową ekspozycji będą organizowane  warsztaty adresowane do: dzieci, młodzieży i dorosłych które przybliżą tajniki warsztatu graficznego, tło epoki, postać artysty, Rubensa

Zapraszamy na mini spektakle

Taka powinna być rola zorganizowanej przez nas wystawy „P. P. Rubens. Mistrz warsztatu.” Służyć temu mają towarzyszące ekspozycji publikacje, warsztaty, wykłady, wydarzenia poza przestrzenią galerii.

Ekspozycj: ilustrowany katalogtwórczość graficzną warsztatu Rubensa, banery, plakaty, pamiątkowe bilety, pocztówki, zakładki do książek, kolorowanki dla dzieci.

Po mieście jeździć będzie wóz Rubensa – konny, taki, którym jego rodzina przywędrowała do Siegen

Ekspozycja ma na celu  trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Lipiec i sierpień to w Zakopanem to najbardziej odwiedzane miesiące przez turystów .

Zakopane noclegi zaprasza
Komitet Honorowy

Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
dr Werner Köhler – Konsul Generalny Niemiec w Krakowie
Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego
Andrzej Gut Mostowy – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
prof. Jerzy Jędrysiak – Radny Miasta Zakopane


Możliwość komentowania jest wyłączona.